Kuchnia w stylu Glamour

Kuchnia w stylu glamour to bardzo często wybierane rozwiązanie. Taki styl ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników, którym nie do końca podoba się idea wprowadzania przepychu do pomieszczenia, jakim jest kuchnia.

Styl glamour powstał dla fanów bogatych, pięknie wykończonych przestrzeni. Eleganckie, błyszczące dodatki przywodzą na myśl kuchnie z wilii milionerów.

Ten styl można opisać za pomocą sformułowań: przepych, blichtr oraz błysk. Ma on nadawać kuchni elegancki, ozdobny charakter. Aby wprowadzić styl glamour do własnej kuchni nie musimy od razu popadać w przesadę i pokrywać ścian złotem. Wystarczy już kilka drobnych zmian i zabiegów, aby cieszyć się eleganckim stylem we własnej kuchni.

 

Jak urządzić kuchnię w stylu glamour?

Przede wszystkim należy skupić się nad podstawowym elementem, o który musimy zadbać – jest nim połysk. Idealne będzie tutaj wybranie mebli o połyskujących frontach. Ponadto dobrze sprawdzą się srebrne, połyskujące lub stalowe klosze do lamp. Warto zdecydować się na lampy posiadające szklane bąbelki, kryształki lub żyrandole wykonane z zachowaniem barokowego lub francuskiego stylu. Takie oświetlenie dodaje pomieszczeniom bardzo dużo elegancji i klasy.

Jeśli kuchnię urządziliśmy już wcześniej, a teraz chcemy nadać jej styl glamour za pomocą drobnych zmian możemy zdecydować się wykorzystanie różnych pozłacanych lub kryształowych detali. Mogą być to na przykład uchwyty do szafek lub umieszczenie odpowiednio wybranej tapety na danej ścianie. Charakteru glamour nada ścianie tapeta posiadająca złote lub srebrne elementy. Poza tym ciekawym zabiegiem będzie wykończenie ściany mozaiką wykonaną ze szkła lub materiału imitującego złoto. Taka ściana będzie pięknie mienić się w różnym świetle.

Urządzając kuchnię glamour, musimy być bardzo ostrożni, aby nie popaść w przesadę. Zbyt dużo błyszczących oraz mieniących się dodatków może niespodziewanie stworzyć efekt kiczu. Jeśli więc posiadamy błyszczące blaty oraz meble, warto zrezygnować z połysku innych dużych powierzchni, takich jak podłoga, sufit, czy ściany.

Decydując się na styl glamour zadbamy o to, aby przestrzeń prezentowała się szykownie, ale jednocześnie z klasą oraz umiarem. Można postawić postawić tutaj na prostotę i nowoczesność połączoną z wyrazistymi elementami. Zestawienie tych pozornie wykluczających się elementów może stworzyć ciekawą i wyjątkową aranżację.

Jeśli dopiero zamierzamy rozpocząć urządzanie kuchni i zależy nam na osiągnięciu stylu glamour, świetnym zabiegiem będzie dobór kilku mebli stylizowanych na XVIII wiek. Barokowe oraz finezyjne wykończenia sprawią, że kuchnia będzie prezentować się naprawdę wyjątkowo.
Kuchnia jest przez wielu uważana za serce domu i jest w tym wiele prawdy. Spędzamy tam bardzo dużo czasu, przygotowując posiłki dla najbliższych, ukochanych osób. To tutaj toczy się codzienne rodzinne życie oraz wiele rozmów. Warto zatem zadbać o to, aby każdy z domowników czuł się tutaj dobrze i swobodnie. Kuchnia w stylu glamour stawia przed nami bardzo dużo możliwości. Kluczem jest znalezienie odpowiedniej równowagi pomiędzy minimalizmem oraz przepychem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + dziewiętnaście =