Jak funkcjonalnie zamontować szafki w kuchni

Szafki kuchenne tak jak kuchenka, lodówka czy piekarnik są bardzo ważnym elementem wystroju każdej kuchni. Wybór odpowiednich szafek do kuchni jest niezwykle istotny. Jakie powinny one być, aby cieszyć się w pełni ich funkcjonalnością?

Szafki wiszące

Po wejściu do kuchni najpierw są dostrzegane szafki przymocowane do ściany. W szafkach górnych często są umieszczane naczynia czy produkty służące do przygotowania potraw.Wiszące umeblowanie powinny być nie tylko funkcjonalne, lecz także stylowe. Najlepiej prezentuje się drewno, niezależnie czy znajduje się w nowoczesnym czy klasycznym wnętrzu. Nie ważne, czy wybierzemy szafki z surowego drewna pomalowane lakierem bezbarwnym czy lakierowane na wysoki połysk – każde wyglądają ładnie.

Poprzez szafki wiszące można optymalnie wykorzystać całą przestrzeń kuchenną. W małych pomieszczeniach są montowane meble sięgające sufitu – dzięki temu w sprytny sposób można zyskać sporo powierzchni do przechowywania.Przy dobrym projekcie kuchni uzyskamy nawet miejsce do przechowywania przetworów.

Stojące szafki kuchenne

 

Służą one nie tylko do przechowywania produktów, lecz także są elementem wyposażenia, do którego przymocowywane są blaty robocze. Właśnie tego typu miejsce umożliwia przyrządzanie potraw. Jednak przy wyborze stojących szafek powinno się również zwrócić uwagę na ich wygląd.

Można się zdecydować na małą liczbę górnych mebli, jeśli kuchnia jest pomieszczeniem otwartym na salon. W takim przypadku ich niewielka ilość pozwala na uzyskanie odrobiny przestrzeni i sprawia, iż różnica między salonem a kuchnią staje się mniej widoczna. Szafka stojąca odgrywa bardzo dużą rolę w minimalistycznych aranżacjach kuchennych.

Narożne szafki

Rogowe szafki kuchenne pozwalają zaoszczędzić wiele powierzchni. Często to właśnie w nich przechowuje się duże gabarytowe elementy wyposażenia kuchennego typu misy, duże garnki, formy do ciast czy AGD kuchenne. Obecność tego typu szafek jest zalecana szczególnie w kuchniach otwartych na salon. Wtedy najczęściej szafki ustawia się w kształcie litery “u”. Narożniki kuchenne są niezwykle funkcjonalne, jeśli są wyposażone w kosze obrotowe lub w półki.

Coraz częściej właśnie na blacie tej szafki montuje się dopasowany do niej zlewozmywak. Niestety jest to kosztowne rozwiązanie, jednak efekt końcowy zachwycająca. Wybierając odpowiednie szafki kuchenne należy kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami oraz potrzebami. Naturalnie biorąc pod uwagę możliwości finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − cztery =